29.12.13

Akcja 150 cm dla roweru.

Akcja 150 cm dla roweru, to kampania społeczna odbywająca się w ramach projektu „TERAZ ROWER”. Ma ona pokazać jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru. Kierowana jest do kierowców, którzy poprzez  umieszczenie naszej naklejki na samochodzie będą mogli  pokazać, że też są  rowerzystami lub solidaryzują się z nimi. Mamy nadzieję, że pozwoli to podnieść pozycję rowerzysty w drogowej hierarchii do rangi równoprawnego uczestnika ruchu.   
Logo - naklejka akcji 150 cm dla roweru.


     Celem akcji jest także poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach oraz zwiększenie komfortu rowerzystów. Naszym zdaniem podstawowym problem polskiego cyklisty jest właśnie złe traktowanie na drodze. Wiele osób z tego właśnie powodu rezygnuje z jazdy dwukołowcem. Brakuje ścieżek rowerowych, parkingów rowerowych a infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia – jest zaniedbana, brakuje szerokich, bezpiecznych poboczy. Dlatego uważamy, że rowery powinny być włączone do ruchu drogowego. Nie ma się czego bać!  Wystarczy, że na jezdni będą panowały dobre relacje pomiędzy rowerzystami a kierowcami. Podczas rowerowych podróży przez różne kraje Europy doświadcza się tego na co dzień. Na jezdni rower jest lepiej widoczny i  ma więcej możliwości manewrów.  

     Akcja nie jest skierowana przeciwko kierowcom. Zdajemy sobie sprawę, że często na drogach brakuje miejsca, że wyprzedzanie bywa dla kierowców uciążliwie. Właśnie dlatego zależy nam na pokazaniu jak ważna jest odległość samochodu od rowerzysty i zachowanie ostrożności. Nasze działania nie mają na celu oskarżania kierowców. Chcemy ich informować i zmieniać  stare przyzwyczajenia. Pamiętajmy też, że ruch rowerowy jest odciążeniem ruchu drogowego, wpływa na zmniejszenie korków i zwiększenie ilości wolnych miejsc parkingowych.

     Ze względów bezpieczeństwa w miastach nie  powinno się rozwijać dużych prędkości – rower jest zatem naturalnym „spowalniaczem” ruchu drogowego. Dzięki niemu  prędkości osiągane przez samochody spadają.
      Logo akcji jest dystrybuowane w postaci: naklejek na samochody, memów internetowych, nadruków na koszulki oraz reklam wielkoformatowych.
Źródło: www.150cm.pl

Zobacz gdzie możesz odebrać bez żadnych kosztów naklejki.
Naklejki na samochody - akcja 150 cm dla roweru.
Sposób reklamowania akcji 150 cm dla rowerzystów.
Miło nam poinformować, że cały nasz zespół www.stojakinarowery.com.pl przyłącza się do czynnego propagowania akcji 150 cm. Trzymamy kciuki, aby akcja przyniosła wymierne i odczuwalne skutki dla rowerzystów poruszających się po jezdni.

0 komentarze:

Prześlij komentarz