22.12.13

Gdzie przechowywać rower zimą?

Jazda rowerem to obecnie styl życia. Ekologiczny, zdrowy, trendy. W ciepłych porach roku używamy jednośladu do celów rekreacyjnych, dla sportu, a także z potrzeby praktycznej, bo to pojazd bezpieczny i tani. Zimą jednak nawet najwięksi fani rowerowego sportu muszą swój pojazd odstawić, przynajmniej na najmroźniejsze dni.

     Gdzie przechowywać rower? Posiadacze jednorodzinnych domów na ogół nie mają z tym problemu. W dużym budynku zwykle jest spory garaż, gdzie znajdzie się miejsce na niejeden pojazd. Garaż może też zastąpić budynek gospodarczy, gdzie nasz ukochany rower znajdzie przytulisko. Dbając jednak o swój pojazd, nie można go pozostawić opartego li tylko o ścianę ani tym bardziej rzucić na podłogę. Nasz mniej czy bardziej wypieszczony jednoślad mógłby stracić na urodzie i użyteczności, gdyby go ktoś potrącił.
     Należy więc rower zabezpieczyć przed upadkiem i zniszczeniem. Do tego celu najlepiej się nadają stojaki na rowery.
Stojak jednostronny dla 4 rowerów.

     Mają one stabilną konstrukcję, zapewniającą umieszczonemu tam pojazdowi pozycję pionową.  Stojaki rowerowe można przykręcić do podłoża albo nawet zabetonować na stałe. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza , gdy dysponujemy tylko wiatą, pod którą zimują nasze pojazdy.
     Rowery często są narażone na kradzież, nawet gdy są przechowywane w pomieszczeniach czy na terenie ogrodzonym. Stojaki dodatkowo zapewniają ochronę, bo rowery można do nich przymocować, podobnie jak robimy to na parkingach publicznych. W większości rodzin jest więcej niż jeden rower. Dlatego warto zakupić kilkustanowiskowy stojak na rowery, gdzie wszystkie jednoślady zostaną ustawione. Pozwoli to na zachowanie porządku w garażu czy innym pomieszczeniu.
     Takie stojaki są, oczywiście, do wykorzystania przez cały rok. Są solidnie wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowane ogniowo, co zapewnia im wieloletnie użytkowanie, bez uszkodzeń i obić.
Dla cyklistów, którzy nie dysponują samodzielnym pomieszczeniem do przechowywania ukochanego sprzętu, polecane są wieszaki na rower. Przymocować je można do ściany lub do sufitu. Tak więc rower nie zajmuje przestrzeni w przedpokoju czy pokoju właściciela i  nikomu nie przeszkadza.
Rower na wieszaku z dwoma hakami na kask i np. kurkę.

     Spokojnie i bezpiecznie czeka na pojawienie się wiosny, by ze swoim właścicielem wyruszyć na pierwszą po zimie przejażdżkę. Rower na ścianie czy pod sufitem w pokoju młodego, a nawet starszego miłośnika ekologicznych przejażdżek może być ciekawym elementem wystroju wnętrza, wyraźnie wskazującym na  zainteresowania lokatora.
     Wieszak na rower wykonany jest ze stali lub z aluminium, na uchwytach posiada zabezpieczenia przed zarysowaniami czy obtarciami. Montaż nie jest skomplikowany, a rower jest tam bezpieczny. Wieszak na rower może wytrzymać obciążenie do 20 kilogramów, nadaje się więc do każdego pojazdu. Może być użytkowany nie tylko zimą. Także w porze letniej, kiedy często jeździmy na rowerze, możemy po powrocie i oczyszczeniu kół umocować go z powrotem na wieszaku, by nie zawadzał w przedpokoju.
     Warto zabezpieczyć ścianę przed zabrudzeniem, naklejając pod rowerem zmywalną tapetę lub malując ścianę zmywalną farbą.

1 komentarz:

  1. Ja polecam magazyn dla rzeczy wpudle.pl gdzie można przechować nie tylko rower.

    OdpowiedzUsuń