11.12.13

Pomysły na świąteczny prezent dla rowerzysty

Kupowanie prezentów to nie lada wyzwanie. Trzeba przecież sprawić radość osobie obdarowanej, trafić w jej gust. Prezent powinien też odpowiadać zainteresowaniom czy potrzebom bliskiej osoby. Zwykłe skarpetki czy krawat to nie jest to, co pragnęlibyśmy otrzymać na imieniny czy pod choinkę. Z wyborem prezentu dla hobbystów i pasjonatów na ogół nie ma większego problemu. Zawsze można postarać się o zdobycie eksponatu do powiększenia kolekcji czy dokupić jakiś gadżet związany z hobby.

Podobnie jest z miłośnikami rowerów. Jedni to amatorzy, którzy korzystają z roweru okazjonalnie, organizując krótkie wypady poza miasto, inni to uczestnicy długich i dalekich wypraw w ekstremalnych warunkach, nie brakuje też użytkowników, którzy rowerem codzienne jeżdżą do pracy czy udają się na zakupy. Wszystkich łączy miłość do swoich jednośladów a także do gadżetów związanych z hobby. Tak więc prezent w postaci rowerowego gadżetu na pewno ich uszczęśliwi. Trzeba tylko dyskretnie zorientować się w potrzebach rowerzysty, by nie kupić piątego bidonu czy trzeciego kasku.
W specjalistycznych sklepach z rowerami i akcesoriami rowerowymi jest mnóstwo przedmiotów odpowiednich na prezenty.

Rowerzystom, którzy planują dłuższe wyprawy, z pewnością przyda się sakwa rowerowa. Można w niej pomieścić bagaż przydatny podczas wycieczek za miasto jak i na wielodniowe wyprawy. Sakwy są bardzo pojemne, a przy tym lekkie, odporne na przemoczenie,  uszkodzenia i przetarcia. Niektóre modele z powodzeniem zniosą trudy eskapady nawet dookoła świata. Niestraszne im przeprawy przez rwące potoki czy leśne bezdroża.

Taki prezent to kilkuset złotowy wydatek. Tańsze są plecaki rowerowe niezbędne podczas wycieczek w teren. Lekkie, kolorowe, pojemne są praktycznym i mile widzianym prezentem.
Również na krótsze i dłuższe wyprawy przyda się bagażnik.  Może być w wersji tylnej lub przedniej, niewielki, obliczony na 6,5 kilograma bagażu, lub przydatny na długich dystansach bagażnik o nośności 35 kilogramów.  

Znając weekendowe czy urlopowe plany zaprzyjaźnionego rowerzysty, można mu odpowiednim prezentem sprawić ogromną frajdę.
Mile widziane są także ubrania rowerowe. W sklepach jest wiele koszulek, bluz czy spodni z tkaniny oddychającej i wodoodpornej, przeznaczonych dla dzieci, pań i panów. Są praktyczne i funkcjonalne, dają komfort jazdy.

Ciekawym pomysłem jest kupno specjalnej czapki pod kask, która nie absorbuje wilgoci i chroni przed promieniowaniem UV, albo ochraniaczy na buty, które zapewniają stopom ciepło i suchość.
Rowerzyści z dłuższym stażem na pewno maja wiele potrzebnych i niepotrzebnych gadżetów rowerowych. Młodsi fani jednośladów natomiast marzą o takich drobiazgach jak dobra pompka, wielofunkcyjny licznik, oryginalny dzwonek, uchwyt na komórkę czy zabawny pokrowiec na siodełko. 


Początkującego rowerzystę ucieszy niedrogi pulsometr, który mierzy tętno i liczbę spalanych kalorii, natomiast bardziej zaawansowanego cyklistę zadowoli profesjonalny pulsometr, który przesyła dane do komputera.
Prezentów dla rowerzystów jest mnóstwo. Warto się nimi interesować przez cały rok, a już zwłaszcza przed świętami, by sprawić frajdę bliskiej osobie, która kocha nas i swój rower.

0 komentarze:

Prześlij komentarz